Aspoň snaha bola...

Autor: Lucia Farkašová | 10.1.2013 o 16:30 | (upravené 10.1.2013 o 16:35) Karma článku: 3,50 | Prečítané:  388x

Sú Vianoce a z každej strany na nás vybiehajú reklamy o vyníkajúcom jedle typu ,,Vy to potrebujete. Kúpte si to a priberiete ale nám priberie akurát peňaženka“. Mílé. Ale ja tu nejdem písať o tom ako na nás vplývajú médiá. Hlavnou témou tohto príspevku bude môj prvý kontakt a márne boje s celosvetovou témou číslo 1 - Krásna postava.

 

Keď som mala 7 rokov, nebola som dieťa à la tenká špilka. Začala som sa teda venovať tenisu. Bolo jasné, že pri tomto športe si vyformujem postavu a získam kondičku. Prvý rok prešiel rýchlosťou blesku a prestúpila som do tej kvázy lepšej skupiny, keďže tenis mi išiel celkom dobre. Po niekoľkých mesiacoch k nám prestúpilo dievča z príprvavky. A vtedy to prišlo! Bola tenká, chudá. Vtedy som si všímla ten rozdiel aká som ja a aká je ona. Ja ako dievčatko z mäsa a kostí a ona ako kosť. Závidela som jej. Ale ako tá závisť rýchlo prišla, tak aj odišla a ja som sa ďalších 6 rokov venovala tenisu. Popri tenisu som v desiatich rokoch začala tancovať ľudové tance.

V štvrtom ročníku ZŠ som sa rozhodla, že prestúpim na gymnázium. Vo veku 11 rokov som mala tú česť sa znova stretnúť s babami, ktoré boli chudšie ako ja. Po roku obžierania som vyzerala normálne. Nebola som tučná, ani veľké boky. Ale vtedy z každej strany som počúvala len to, že som v puberte a jesť musím. No v štrnástich som všimla, že sa mi boky o niečo rozšírili a oblečenie ktoré mi bolo dobré pred rokom, tak to mi bolo síce dobré, no zvýraznilo len moje boky. A tak som začala prezerať staršie vydania muscle fitness a hľadala nejakú diétu.

Po dlhom pátraní som našla titulok niečo také ako ,,Vyformujte si postavu za tri mesiace". A tak som ju vyskúšala. Po mesiaci som mala ploché brucho (vtedy to šlo rýchlo) a aj menšiu hmotnosť. No keď prišli letné prázdniny a ja som ostala dva mesiace bez pohybu u babky, tak moje stratené kilá prišli rýchlo späť.

A keď nastal september, tak som sa dostala do režimu, kde som sa aktívne venovala pohybu a váhu som si udržiavala.

Znova nastal boj s vyformovaním postavy, no to mi stále vydržalo cca mesiac, potom som to vzdala.

Takto sa to točilo po vek 16 rokov. Počas leta som absolvovala dva zájazdy so súborom. Jeden do Španielska a druhý do Poľska. Taktiež som absolvovala dovolenku v Turecku.

Predstavte si Španielov. Trochu pri sebe, ale neriešia to. Majú asi 5 chodov, ak sa dobre pamätám, no tie ich jedlá sú vynikajúce. Takže tam som sa obžierala. Následne potom v Turecku som zhadzovala. Po návrate domov nastali opekačky, pizzovačky, nachosovačky a iné druhy večerov, čo taktiež znamenalo nárast hmotnosti. A o Poľsku ani nehovorím. Jedla som skoro stále.

Tak sa moja hmotnosť vyšplhala na 62 kíl. Od septembra sa moja váha znížila len na 60 kg. Snažila som sa zmeniť stravovanie, no stále sa to niekde pokašľalo. Kde asi? V mozgu. Stále som si hovorila ,,Veď iba dnes sa prejem a zajtra chudnem´´, no zbytočne keď som to nedodržala.

Momentálne sú vianočné sviatky a ja som skončila tak, že sa prejedám. Koláče, kapustnica, šalát a iné vianočné pochutiny.

Už by aj stačilo! Dnes v noci to môj žalúdok mal úplne dosť a preto som sa rozhodla, že pd zajtra mením jedálniček. Dnes to bohužiaľ nie je možné, pretože sa moje telo spametáva z nočnej návštevy WC. Postupne Vám tu budem pridávať články o tom, ako sa mi darí. Držte mi palce.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?